Fototesty České modelky s.r.o.

Co dělat s rukama

Co dělat s rukama

Podle toho, jak model drží ruce na fotkách, se pozná, jak je zkušený nejen on ale i fotograf, který ho fotí. Ženské ruce by vždy měly vypadat jemně a elegantně. Mužské by naopak měly podtrhovat mužnost a sílu modelu.

 

Dobrá póza rukou může podtrhnout váš výraz v obličeji, přidat na dramatičnosti celé póze, kterou děláte, ale na druhou stranu velice jednoduše zničit celou fotku. Není nic horšího než ruce křečovitě sevřené do podoby orlího pařátu, malíček nepřirozeně vytrčený do strany nebo jeden z prstů ohnutý tak, že vypadá, jako by vám museli amputovat několik jeho článků.

 

V tomto článku se zaměřím hlavně na pózování ženských rukou, ale spousta obecných rad, které v něm zmíním, je možná aplikovat i na muže.

 

 tipy a rady

JAK SE TO NAUČIT?

1. Najděte inspiraci

Najděte si kvalitní fotky a podrobte je pořádnému průzkumu. Tentokrát se zaměřte na ruce. Všímejte si toho, jak moc mají modelky natažené/pokrčené prsty, jakým směrem natáčí dlaně k foťáku a jak daleko je drží od těla.

 

Pro studium budou dobré beauty fotky a reklamní fotky na různé kosmetické produkty, protože na nich je na držení rukou kladen vždy největší důraz.

 

2. Trénujte

Poté, co jste si zahráli na analytiky a každu fotku prostudovali do nejmenšího detailu, stoupněte si před zrcadlo a začněte vše zkoušet na vlastní kůži. Ze začátku se hlavně oustřeďte na to, abyste ruce měli uvolněné a křečovitě nesvírali prsty.

 

Když budete pravidelně trénovat, vytvoří se vám svalová paměť, díky které pak jednotlivé pózy a pohyby rukama budete dělat automaticky i ve stresových situacích (jako je focení, kdy vás celý kreativní tým sleduje ostřížím zrakem).

 

3. Uvolněte se

Na rukou je okamžitě znát, když začnou tuhnout svaly. Takže i přesto, že ruku držíte maximálně elegantně, po chvíli začne tak jako tak vypadat křečovitě. Nebojte se při focení rukama pravidelně hýbat. Hodně pomáhá, když po každém vyfoceném snímku polohu ruky trochu změníte. Začnete tak namáhat trochu jiné svaly a aspoň trochu zabráníte ztuhlosti. Když tenhle trik nestačí, nebojte se ruku protřepat a protáhnout prsty. Jsem si jistá, že žádnému fotografovi nebude vadit několik vteřin počkat, aby získal o třídu lepší fotku.

 

4. Pečujte o ruce

Tento poslední bod nesouvisí tolik s pózováním, ale pro úspěšnou fotku je stejně tak důležitý. Pečujte o své ruce. Pravidelně je hydratujte, abyste neměli záděrky. Nekousejte a netrhejte si nehty. Než se po takovém “zásahu” nehet kompletně zahojí, může to trvat i měsíc, než odroste celá poškozená část.

 

Pokud víte, že při focení nebude přítomná manikérka, zeptejte se fotografa, jak si nehty co nejlépe upravit, aby byly v souladu s tématem focení. Není nic horšího, než když přijdete na focení luxusního spodního prádla se sytě růžovými nehty. Jestliže vám fotograf žádné pokyny nedá, klasickou (tzn. lak v tělovém odstínu a bílé špičky nehtů, ne modré/růžové/černé… a bez jakýchkoli jiných originálních aplikací) francouzskou manikúrou rozhodně nic nezkazíte.

 

 tipy a rady

 

 

Společnost České modelky s.r.o. připravila pro velký zájem další již v pořadí 51. – té fototesty nejen pro začínající modelky a modely ale i pokročilé. Nechte si nafotit profesionální foto prezentaci.

Ve dne 11.10.2017 bude probíhat nafocení fototestů, na které Vás tímto srdečně zveme. V Praze v našem fotoateliéru s Vámi nafotíme 80 ks ateliérových fotografií s profesionálním makeupem, které vám všechny nahrajeme na váš USB disk.


termín? 11.10.2017, 20 min, v rozmezí 12:00 - 19:00 hod.
kde? Fotoateliér, Bělohorská 15, Praha 6
co sebou? Boty na podpatku (lodičky), plavky,módní doplňky jako brýle, hodinky, apod., oblečení - ideální jsou pastelové barvy oblečení a barevné, USB flash disk na nahrání kompletně všech nafocených fotografií.

Realizace:
fotograf Martin Frajt
vizáž, styl  Marie Jenčová
produkce Michaela Alexandra Drtinová

Cena 599 Kč (dotovaná cena pro registrované ženy a dívky na www.ceskemodelky.cz nebo na www.plussizemodelky.cz)

Cena 1200 Kč (cena pro nezaregistrované)


V ceně je zahrnuta práce fotografa, vizážistky, produkční, 80 výsledných fotografií, režie pronájem fotoateliéru, materiál.

Objednat se můžete "on-line zde", telefonicky nebo SMS na čísle: 775 574 340
nebo na e-mailové adrese: fototesty@profesionalni.info - do objednávky prosím napište čas, který vám vyhovuje

Kapacita fotoateliéru je omezená.

 

 

 

Kontakt:

Produkce:
Bc. Michaela Alexandra Drtinová
+420 775 574 340

fototesty@profesionalni.info

www.ceskemodelky.cz
www.facebook.com/fototesty
https://www.facebook.com/michaela.alexandra.drtinova
 
Adresa ateliéru je Fotoateliér, Bělohorská 15, Praha 6